א א היגיינה - תפרחת חיתולים בגיל השלישי
Facebook

תפרחת חיתולים בגיל השלישי

תפרחת החיתולים הינה תופעה נפוצה הן אצל ילדים והן אצל מבוגרים. תופעה זו נגרמת כאשר קיים מגע בין העור לבין הפרשות, שתן וזיעה. ריפוי תפרחת חיתולים אצל תינוקות מהיר יותר וזאת עקב היותם נעים בחופשיות ונוצר אוורור בין העור לחיתול. לעומת זאת, אצל מבוגרים ההחלמה היא איטית יותר וזאת מכיוון שתנועתם מועטה ולרוב אף מרותקים למיטה. כמו כן, כאשר יש חוסר באוורור, הפצע מזדהם ונוצר פצע לחץ.
לא ניתן למנוע לחלוטין תופעה זו בקרב קשישים, אך חשוב לבחור ולהתאים את החיתול בקפידה על מנת לצמצם את הסיכויים.
המאפיינים של תפרחת חיתולים בגיל המבוגר 
תפרחת חיתולים מתבטאת בתסמינים שונים כגון עור אדמומי, מגורה וצרוב באזור החיתול ובמקרים חריפים יותר אף קילופי עור, פצעים, דימום, שלפוחיות והפרשה של נוזלים. תסמינים אלו עלולים להופיע על הישבן, אזור איבר המין, הירכיים ואזור הבטן התחתונה. תפרחת חיתולים מעוררת תחושת אי נוחות, הזעה, גרד ולעתים אף כאב בקרב הגיל המבוגר.
הסיבות להיווצרות תפרחת חיתולים בגיל המבוגר
לרוב, תפרחת חיתולים נגרמת בעקבות גירוי שתן וצואה לתקופה ממושכת. בגיל השלישי, העור הופך ליבש, מקומט ורפוי ובעקבות זאת, ישנה סבירות גבוהה יותר לזיהום ולכלוך של העור. כמו כן, התחדשות העור איטית יותר בגיל המבוגר, לכן, כאשר אין טיפול ראוי, ישנו סיכוי מוגבר להתעצמות תפרחת חיתולים.
קשישים הסובלים מבעיית שליטה על הסוגרים, עלולים לסבול מתפרחת חיתולים. דליפת צואה ושתן גורמים לגירוי העור ולאדמומיות. בנוסף, שכיבה ממושכת וחיתולים רטובים או לחים שלא הוחלפו בזמן, עלולים לגרום לתפרחת חיתולים.
ישנם קשישים הרגישים לחומרים שונים הקיימים במוצרי ספיגה למבוגרים. קשישים אלו עלולים לסבול מתפרחת חיתולים עקב רגישותם לחומרי הבישום והאלכוהול. בנוסף, ייתכן כי הרגישות קיימת גם למוצרים משלימים כמו מגבוני ניקיון.
מוצרי ספיגה למבוגרים אשר אינם מותאמים באופן נכון למידותיו של הקשיש, עלולים לגרום לשפשופים, חיכוכים, דליפות וכן חיתולים שאינם נושמים, מהווים גורם להיווצרות תפרחת חיתולים. כמו כן, חיידקים וזיהומים באזור עלולים לגרום גם הם לתופעה זו.
קשישים הסובלים ממחלות שונות כמו סוכרת, אנמיה, השמנה ועוד, ייתכן ויסבלו גם הם מתחושת גרד. בנוסף, ישנן משחות ואבקות שונות שתופעותיהן מתבטאות בדלקת או אלרגיה. כמו כן, התחממות העור והזעה יכולים לגרום לתפרחת חיתולים בקרב הגיל השלישי.
דרכי הטיפול 
מספר דרכים למניעת תופעת תפרחת חיתולים והטיפול בה:
התאמת מוצרי הספיגה לגוף הקשיש.
אוורור האזור ככל הניתן.
מניעת חיכוך ושפשוף של העור.
זיהוי מקרים של דליפה וטיפול בהם.
מקלחת אחת ביום לפחות ושטיפת האזור.
שימוש בסבון עשיר בלחות.
לבישת החיתול על עור יבש.
מניעת חימום האזור.
מריחת משחות למניעת תפרחת חיתולים.
פעולות אלו תורמות הן למניעת תפרחת חיתולים והן במידה שכבר קיימת. יש להקפיד לשמור על עור רך ונעים וכן על היותו יבש ונקי כשמחליפים את מוצרי הספיגה. היגיינה טובה מונעת פצעי לחץ וגירויים של העור במקרים בהם האזור אינו נחשף במידה רבה לאוויר.
לסיכום, שתיית נוזלים, ניקיון הגוף ומשחות, אלו גורמים התורמים למניעת תפרחת חיתולים בקרב הגיל המבוגר. בנוסף, חשיפה לאוויר לעתים קרובות ותדירות גבוהה של החלפת מוצרי הספיגה – מומלצים למניעת התופעה. במידה ואין שינוי ושיפור בטיפול בתפרחת החיתולים, יש לפנות לרופא הקשיש.
 
א.א היגיינה שיווק והפצת מוצרי ספיגה למבוגרים, חומרי ניקוי חיטוי והיגיינה 

אספקה עד לבית הלקוח

ליצירת קשר

טלפון: 050-6122555
דוא״ל: aahygiene11@gmail.com       
כתובת: שדרות ששת הימים 33 תל אביב

עקבו אחרינו

השארו מעודכנים!
עקבו אחרינו בפייסבוק,
גלו ראשונים מבצעים חדשים

 
Facebook
phone2, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
direction, direction, address, directions, location, map