א א היגיינה - כיצד ניתן למנוע נפילות בזמן רחצה
Facebook

כיצד ניתן למנוע נפילות בזמן רחצה

אחת הסיבות הנפוצות ביותר לכך שקשישים הופכים לסיעודיים ונזקקים למטפל בבית או למעבר לבית אבות מגיעים למצב זה עקב נפילה, במקרים רבים בזמן רחצה. בכתבה זו ריכזנו עבורכם מספר טיפים חשובים לבטיחות בחדר הרחצה.
קשישים רבים החיים בבית זקוקים לעזרה בביצוע פעולות שונות במהלך היומיום ואינם נעזרים במטפל או קרוב משפחה שיעזור להם, דבר זה מסכן אותם בעיקר בשעת הרחצה. הסיבה לכך שקל למעוד ולהיפצע בזמן מקלחת היא זרם המים וכן החולשה של הגוף. על מנת למנוע סיכונים, ישנם מספר דברים שניתן לשנות בחדר הרחצה ובכך להפוך את המקלחת לבטוחה יותר עבור קשישים.
שטיח למניעת החלקה – ניתן לשים על רצפת המקלחת שטיח שמונע החלקה עליו ניתן לעמוד בנוחות בזמן המקלחת. בנוסף, רצוי לשים שטיח עבה שנדבק לרצפה ומונע החלקה ביציאה מהמקלחת.
מאחזי בטיחות – התקינו מאחזי בטיחות במספר מקומות, בתוך המקלחת ומחוצה לה. מאחזי הבטיחות יתרמו לנוחות בעת הכניסה והיציאה מהמקלחת וכן יקלו עליכם להסתובב בחדר הרחצה.
מוצרי רחצה – כדאי להניח את השמפו והסבון במקום בו הגישה אליהם תהיה נוחה, מקום שנמצא בגובה הקשיש, אליו יוכל להגיע בקלות וללא מאמץ שיכול לגרום להחלקה.
לחצן מצוקה – ניתן להתקין לחצני מצוקה שמגיעים ישירות למוקד מד"א הקרוב או כל מוקד רפואה פרטי אחר. מומלץ להתקין את הלחצנים במספר מקומות בבית וכן בחדר המקלחת למקרה של החלקה, נפילה או כל קושי אחר המצריך הגעה של עזרה חיצונית.
כסא רחצה – ישנם כסאות המיועדים ומותאמים אישית למקלחת. כסאות אלו בנויים בצורה שתאפשר לכם להתקלח בנוחות ובבטיחות. יש להתאים את הכסא לקשיש כך שהברכיים והאגן יהיו במצב של 90 מעלות בעת הישיבה.
השתמשו במקלחון – אמבטיה עלולה להיות מסוכנת בהחלקה וכן שהייה באמבטיה חמה יכולה לגרום לחולשה ואף ירידה בלחץ הדם. בנוסף, הגישה אל האמבטיה מסוכנת יותר מהגישה אל המקלחון. במידה והאמבטיה היא האופציה היחידה, ניתן להשתמש בתומך כגון ידית ומאחזי בטיחות.
הכנת חדר הרחצה – טרם כניסתכם למקלחת, הניחו את המגבת בקרבתה ובמקום נגיש, אליו תוכלו להגיע בקלות. בנוסף, הכינו לכם כוס מים קרים למקרה בו תחושו ברע בזמן המקלחת. כמו כן, בתקופת החורף, מומלץ לחמם את חדר הרחצה לפני הכניסה ע"י תנור חימום המיועד לחדרי אמבטיה ולהתקין אותו עפ"י הוראות היצרן. במידה והתנור מופעל ע"י חוט, ניתן להאריך אותו כך שיהיה נוח לשימוש.
נעילת הדלת – מומלץ שלא לנעול את דלת החדר ואף להשאיר אותה פתוחה, למקרה שתצטרכו עזרה ולא תוכלו לצאת מהחדר. במידה ואתם גרים עם בן זוג או בבית אבות, עדכנו מישהו על כניסתכם למקלחת, כך שבמקרה וחלף זמן רב מידי הם יוכלו לבדוק את מצבכם.
עזרה במקלחת – במידה ואתם מתקשים בזמן הרחצה ואינכם יכולים לעשות זאת לבד, בקשו עזרה מקרוב משפחה, מטפל או מצוות בית האבות. אל תפספסו מקלחת עקב חוסר נעימות ובושה, חשוב לשמור על היגיינת הגוף גם בגיל השלישי.
 
א.א היגיינה שיווק והפצת מוצרי ספיגה למבוגרים, חומרי ניקוי חיטוי והיגיינה 

אספקה עד לבית הלקוח

ליצירת קשר

טלפון: 050-6122555
דוא״ל: aahygiene11@gmail.com       
כתובת: שדרות ששת הימים 33 תל אביב

עקבו אחרינו

השארו מעודכנים!
עקבו אחרינו בפייסבוק,
גלו ראשונים מבצעים חדשים

 
Facebook
phone2, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter
direction, direction, address, directions, location, map